Karlovarský Pohár a Hradecká Korunka

- Mezinárodní závod v moderní gymnastice

- Východočeká liga ZPMG + KPMG

Jako poslední závody jarní sezóny jsme navštívili Karlovarský Pohár a Hradeckou Korunku. 

Hradecká korunka byla letos bohužel bez účasti našich trenérů a rozhodčích, kteří se z různých, ať soukromých, či pracovních důvodů, nemohli zůčastnit zmíněného závodu. Budeme muset podebatovat s našmi rozhodčími o jejich další práci. Další vinou na tom byl již zmíněný Karlovarský Pohár, na který odjel jak Radek Urminský, tak paní Pelclová. 

Výsledky pro nás tedy nebyly příliš uspokojivé, ač nejen výkony našich gymnastek, tak již zmíněnou neúčastí především našich rozhodčích. Jedinou útěchou v tomto případě nám je to, že nejhorší výsledek ligy se škrtá. Přesto se ale budeme do příště více snažit alespoň sehnat náhradu v podobě rozhodčích. Snažili jsme se o to již tento rok, nejprve nám pomoc byla slíbena, ale později odmítnuta, když už se s tím nedalo nic dělat. Doudáme tedy, že příští závody budou v hojnějším počtu. 

Světlou výjimkou ve výsledcích bylo umístění Lucie Oborníkové, která si udržela svoji neporazitelnost. Přesto však musíme poděkovat i ostatním za statečnost, se kterou nastoupily na závodní plochu s tímto handicapem. 

Druhým závodem byl již zmíněný Karlovarský Pohár. Zde se Radek Urminský zúčastnil jako hlavní rozhodčí. Závody byly připravovány s velkým nadšením a s velkou pílí téměř všech členů klubu Slavia Karlovy Vary a nám v tu chvíli nezbývalo nic, než jen tiše závidět. Jsme velice rádi, že jsme se těchto závodů mohli zůčastnit a ukázat Evropě, a hlavně České republice, že i takto malý a opomíjený sport, jako je moderní gymnastika, lze veřejnosti ukázat v tak krásných prostorách a s tak perfektní organizací, jako to dokázali organizátoři z Krlových Varů. A my jsme rádi, že jsme svou trochou přispěli ke zdárnému průběhu celého závodu. Další z těch, která se podílela na organizaci a průběhu tohoto závodu, byla Daniela Pátková, jako hlasatelka a překladatelka.

Měli jsme samozřejmě zastoupení i v řadách závodnic. V kategorii nadějí nejmladších nás reprezentovala dvě děvčata- Charlotte Pelclová a Vendula Samková-> obě se umístily na 3. místě. Obě malé závodnice předvedly velice pěkné a působivé výkony a my jim za to moc děkujeme. V kategorii juniorek za nás bojovala Markéta Řeháková, která obsadila 17. místo.  Markéta zjistila po první předvedené sestavě, že se vyplatí zabojovat a druhá sestava byla opravdu velice pěkná a nás přesvědčila o tom, že v kategorii juniorek má své místo.

Na závěr bychom rádi poděkovali organizátorům tohoto závodu a to především Jirkovi Herianovi, který odvedl nepřekonatelnou práci v oblasti propagace, ale i organizace samotného závodu. Pracoval dnem i nocí, aby svému klubu udělal pěknou vizitku. Podle mého, by on měl být velkou inspirací pro mnohé, kteří buď již závody pořádají, nebo se právě jako on chystají na uvedení prvního ročníku na scénu. Dle ohlasů všech zúčastnených klubů (a to i zahraničních), byl první RG Carlsbad CUP velkým a příjemným překvapením. Rozhodně se tedy těšíme na další ročník!!!

Přejeme děvčatům, aby vysvědčení bylo podle jejich přání a prázdniny aby se obešly bez zranění, a všechna děvčata se vrátila na tréninky odpočinutá a s elánem  do práce. 

Na tělocvičně se pilně pracuje, sami si to jezdíme kontrolovat :) a doufáme, že se nám bude v nové tělocvičně dařit. 

 

Daniela Pátková

Miroslav Radek Urminský

Anketa

Sledujete gymnastiku

Celkem hlasů: 68980
REKLAMA
Novinky
Sponzoring

Trénujeme pod záštitou města

Rychlý kontakt

Miroslav Radek Urminský

Pospíšilova 390
Hradec Králové - 50003
Tel. 602 687 004